Fotbalové volby se budou ještě letos opakovat, nové vedení Fotbalové asociace ČR dnešní valná hromada nezvolila. Česká komora šla za Martinem Malíkem, moravská za Petrem Fouskem. A nikdo neustoupil

Na jméně nového šéfa českého fotbalu se delegáti dnešní valné hromady Fotbalové asociace ČR neshodli. Ani Martin Malík, ředitel STES, tedy obchodní společnosti FAČR, ani Petr Fousek, bývalý generální sekretář asociace, nedokázali získat podporu dostatečně silnou na to, aby volby opanovali.

Česká komora se neshodla z moravskou. A dnes nebyl nikdo ochoten ustoupit. Třetí kandidát, kterým byl Libor Duba, ředitel Ondrášovky, vypadl už v I. kole, kdy získal pouhé 3 hlasy, všechny v české komoře, z Moravanů ho nepodpořil nikdo.
„Vítěze valné hromady nemáme. Poražení jsou svým způsobem všichni. V roce 2005 jsme byli v podobné situaci, tehdy musely být hned tři valné hromady,“ vzpomněl si Petr Fousek.
„Signál, který dnes fotbal vyslal, není příliš pozitivní. Musíme s komerčními partnery začít nové jednání, protože očekávali, že z dnešní valné hromady vzejde nový předseda. Totéž očekávala i UEFA, která podmínila svou pomoc tím, že bude zvoleno nové vedení fotbalu,“ nehýřil rozhodně nadšením ani Martin Malík.

Protože páteční volební pokus v hotelu Clarion v pražských Vysočanech nové fotbalové lídry nenašel, sejdou se delegáti znovu. A to na mimořádné valné hromadě, která musí být svolána nejpozději do konce tohoto roku. „Nebude to dříve než v říjnu či listopadu,“ poznamenal moravský místopředseda Zdeněk Zlámal.
Poté, co dnes nevyšel pokus zvolit fotbalistům jejich nového předsedu, automaticky to podle předem známých úmluv znamenalo i to, že se dnes upustilo od plánovaných voleb dalších členů výkonného výboru FAČR, tedy jakési fotbalové vlády.

zdroj: www.aktualne.sport.cz, kráceno