Poutníci z různých koutů republiky mohou i letos putovat na moravský Velehrad. Ve dnech 4. a 5. července 2017 se zde uskuteční  Dny lidí dobré vůle, oficiální příležitost k připomínce odkazu svatých Cyrila a Metoděje, patronů Moravy.

Dny lidí dobré vůle, začínají v úterý 4. července nabídkou každoročních projektů jako Velehrad dětem s Michalem Nesvadbou, Aktivity pro životní prostředí v Archeoskanzenu v Modré, Soutěž ve fotbalových dovednostech s Antonínem Panenkou a pingpongový turnaj s Orlem, Mladí fandí Velehradu letos se skupinou Slza, unikátní Ruční přepisování Bible, Mezinárodní setkání vozíčkářů či zajímavé výstavy a vernisáže v prostorách Stojanova gymnázia ad.

V 19.30 hodin začne na pódiu před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje slavnostní benefiční koncert Večer lidí dobré vůle. Moderátora Filipa Tomsu letos doplní herečka Tereza Kostková.

Během hudební produkce se divákům a posluchačům představí dva charitativní projekty, na které může každý přispět formou DMS VELEHRAD na číslo 87 777 . Pro letošní ročník byly vybrány: Dům Ignáce Stuchlého SKM – Salesiáni Dona Boska a Nadační fond ADIUVARE.

Hudební hostitel velehradského Večera lidí dobré vůle Jiří Pavlica s Hradišťanem pozval Marii Rottrovou , dále zlínskou Filharmonii Bohuslava Martinů, velehradský sbor gymnázia Stojanov, zpěváky Petera Cmorika a Jaroslava Wykrenta.

Dny lidí dobré vůle 2017 vyvrcholí ve středu 5. července od 10.30 na nádvoří před bazilikou slavnostní poutní mší svatou. Hlavním celebrantem a kazatelem bude prefekt Kongregace pro biskupy kardinál Marc Ouellet, koncelebrovat budou čeští, moravští  i zahraniční biskupové.

zdroj a další informace na www.velehrad.eu