Brno ožije setkáním moravských patriotů. Další ročník Moravského odpoledne chystají organizátoři ze Společnosti pro Moravu a Slezsko na sobotu 29. května. Akce pro celou rodinu v areálu CITY BEACH Brno na jednom místě spojí přátelské setkání, hudbu i sport.

Moravské odpoledne začne ve tři odpoledne v areálu beachvolejbalového hřiště u ulice Opuštěná, nedaleko autobusového nádraží Zvonařka. Program nabídne občerstvení, skákací hrad, vystoupení Moravanů ze Slovenska – soubor Mužáci Moravia, besedu u cimbálové muziky Grossianka i beachvolejbalový turnaj.

Na setkání v přátelském duchu u vína, piva, hudby i sportu zvou organizátoři ze Společnosti pro Moravu a Slezsko. “Srdečně zveme všechny, kteří mají v srdci místo pro Moravu. Anebo se po dlouhé době chtějí dobře pobavit v srdci moravské metropole,” říká jeden ze spoluorganizátorů a místopředseda spolku Petr Konečný. Těší se, že letošní ročník bude stejně vydařený jako ten loňský.

Společnost pro Moravu a Slezsko se stará o uchování a rozvíjení kulturního odkazu tradičních zemí Moravy a Slezska. Na místě představí své aktivity. V ten samý den navíc plánuje odhalení pamětní desky Boleslavu Bártovi na budově dětské psychologické poradny na ulici Zachova. Vzpomínkový akt proběhne v jedenáct hodin dopoledne.