Je plno webů o politice, které nás chcou přesvědčit o své pravdě. Mají na to armády redaktorů a instrukce od našich všehoschopných podnikatelů i od “západních vyspělých demokratů”, kteří to s námi vždycky mysleli “dobře a upřímně”. My jsme se rozhodli jít jinou cestou.

     Je na čase myslet i na sebe. Žijeme v České republice, ale každý den cítíme, že jsme občané druhé kategorie jenom proto, že jsme ti “blbější Češi” z východu. Při škrtech státního rozpočtu se škrtá přednostně u nás, mzda v rámci stejných oborů je menší u nás, naše daně se odvádí mimo naše regiony, na dotace máme horší dosah … horší, než ti lepší Češi ze západu. Naše vesnice jsou většinou lépe udržované, než ty západní. Rozdíl je však v tom, že my si je udržujeme sami v době osobního volna, zatímco těm lepším Čechům na západě to dělají firmy za peníze z našich daní. Při úvaze, čím to asi je,  jsme dospěli k závěru, že nejsme horší Češi. My nejsme vůbec Češi. Proto s námi Češi nedrží basu a vedení firem a institucí se k nám necítí být vázaní stejnými povinnostmi, jako k nadlidem v Čechách. Jakýkoliv pokus o volání po svých právech je onálepkován jako separatismus a nacionalismus. Ale nejsme to my, kdo se přišel se separatismem. My jsme byli někým odseparováni od práv, které mají jiní. A toho neviditelného “někoho” už nechceme poslouchat.

     Už nechceme dávat své peníze do společné peněženky, ze které se pak vydává jiným a jinde. Nechceme aby nám někdo podsouval a vnucoval cizí problémy a zamlčoval naše problémy. Naším cílem není folklorismus a nostalgie po autonomii, kterou měla Morava před rokem 1918. Na Moravě (a ve Slezsku!) fungovaly ocelárny, v Tatrovce se dodnes vyrábí jedny z nejlepších nákladních aut své kategorie na světě, na Moravě umíme vyrobit elektronový mikroskop a máme pracoviště molekulární biologie se světovým potenciálem … jen ho nedusit.

     Pouhý separatismus z nostalgie po zaniklém Moravském zemském sněmu (=parlamentu), který formálně zanikl až v roce 1920, není k ničemu. Moravská samospráva by neměla smysl, pokud se současní všehoschopní velkopodnikatelé pouze přestěhují z pražských kanceláří do Brna. Je třeba poukázat na to, že už samotný krajský systém řízení je k ničemu. Kraje disponují minimálním rozpočtem a zastupitelé ani nemají jak splnit závazky dané předvolebními sliby. Naše představa o Moravě je představa o regionální správě. Nejde tedy jen o vládu na Moravě, ale už předem se vyvarovat slovenského omylu, kdy z Bratislavy po osamostatnění Slovenska vzniklo stejně sebestředné centrum, jako byla Praha a obyvatelům “provincií” to tak vlastně nic moc nepřineslo.

     Název “Moravský Troll” je zvolen proto, že je havloidními fanatiky každý názor vybočující z Prahou diktovaných mantinelů považován za produkt propagandy cizích mocností. Ať si nás tedy považují za cizí agenty …

     Na druhou stranu je třeba zmínit, že Praha sama je ve vleku zahraničí. Struktura vlastnictví českých sdělovacích prostředků jasně ukazuje, že nejen Morava, ale celá Česká republika je protektorát. Nejpitomější na tom je skutečnost, že německou nadvládu ještě koriguje americká, takže pražáci občas neví, kterého pána mají poslouchat.

     Už při prvním pohledu na tento web si všimnete jednoduché formy. Nemá načančaný komerční vzhled a nebliká tady stovka banerů. Důvod je prostý. Tento web je psaný ve volném čase bez placených pracovníků, takže nemáme čas ani energii studovat detaily tvorby webových stránek a děláme, co umíme. Nemáme ani peníze na placení někoho, kdo by profi stránky vytvořil. Druhý důvod je ještě vážnější. Pohrdáme současným komerčním systémem a proto se mu nechceme podobat.

     Každý názor, který není shodný se současnou mafiánskou ideologií, je okamžitě předmětem útoku mocných tohoto světa a zejména od fanatiků zbožňujících havloidně mafiánskou ideologii pražské galerky. Je jasné, že i náš web nebude jen tak klidně prezentovat názory za klidného přihlížení těch, kteří nám vnucují z médií svou velkopanskou ideologii. Proto prosíme o pochopení, když nám budou mazány videa, nebo dokonce celý web. Pokusíme se být k dispozici i navzdory takovým podmínkám.