V neděli 26.5. od 11:05 odvysílá CT24 v pořadu Politické spektrum speciál předvolební diskuzi, které se zúčastní také předseda strany Moravané a lídr kandidátky PRO VYSTOUPENÍ Z EU Ctirad Musil. Do studia byli dále pozváni zástupci kandidujících subjektů Česká republika na 1. místě!, Klub angažovaných nestraníku, Levice, Liberální aliance nezávislých občanů, ANO LEPŠÍ EU S MIMOZEMŠTANY a Mourek-politická strana.

OKRUHY:
Proc kandidujete do Evropského parlamentu?
Jaký je podle vás smysl soucasné Evropské unie a je potreba ji reformovat? Jak?
Když budete zvolen, co budete chtít v EP prosadit, jaká bude vaše hlavní agenda?
Jaká by mela být zahranicní politika EU, mela by mluvit silnejším hlasem nebo naopak by mely jednotlivé státy delat více samostatnou politiku?
Bezpecnost EU – je napríklad otázka zrízení evropské armády již irelevantní, když vetšina státu EU je soucasne i clenem NATO?
Ekonomika – konkurenceschopnost, ochranná opatrení proti závislosti na rizikových zemích
Green Deal a jeho dopady, energetická nezávislost, ochrana klimatu
Evropa a migrace, jak bojovat s nelegální migrací?
Ukrajina – jak se nás válka na Ukrajine dotýká, je pomoc Ukrajine dostatecná ci nedostatecná, jak ji zlepšit a jak v ní pokracovat ci nepokracovat?
Se zvyšováním poctu státu se diskutuje problém hlasování. Kvalifikovaná vetšina, nebo právo veta? Jak se vyporádat s faktem, že jeden stát muže vydírat celou EU?
Zavedení – nezavedení eura

O nás

Strana Moravané vznikla v roce 1994. Název Moravané přijali členové strany na slučovacím sjezdu v roce 2005 při sloučení Hnutí samosprávné Moravy a Slezska s Moravskou demokratickou stranou.

https://moravane.cz/domains/moravane.cz/blog/2024/05/mudr-ctirad-musil-na-ct-24-v-politickem-spektru