Vážení příznivci ankety Osobnost Moravy 2018,

letos máme již devět nominací! O prvních nominovaných jsme Vás již informovali (Václav Obr, Arnošt Goldflam a Zdeněk Junák). Nyní přinášíme krátký přehled o dalších nominovaných osobnostech:

Miroslav Kobza
Úspěšný novinář, fotograf, autor dramatických a písňových textů, spisovatel a rozhlasový dokumentarista se narodil 7. dubna 1969 v Zábřehu na Moravě

Janek Vajčner
Pan Vajčner je moravským patriotem, špičkovým sportovcem, propagátorem, instruktorem a trenérem severské chůze – Nordic Walking.

Jindřich Machala
Pan Machala je vojenský lesák v důchodu, autor Kroniky Libavska. Tato kniha vyšla v pěti rozšířených vydáních

Darina Nešporová
Učitelka mateřské školy v obci Jívová na Olomoucku. Díky osobní statečnosti a obětavosti v červnu loňského roku zachránila doslova s nasazením vlastního života čtyři děti.

Gustav Aulehla
Narodil se 13. června 1931 v Olomouci. Svůj první fotoaparát (přístroj značky Lord) dostal k šestnáctým narozeninám od své babičky.

doc. PhDr. Luděk Galuška, CSc.
Vědecký pracovník, archeolog, publicista a popularizátor raných dějin Moravy. Narozen 22. 2. 1960; rodák z Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku.

Dne 19. června končí nominační fáze, do té doby lze posílat další návrhy. Jestliže znáte nějakou moravskou osobnost, o níž jste přesvědčeni, že si zaslouží ocenění, prosím neváhejte a využijte této příležitosti.

zdroj: http://zamoravu.eu/osobnost-moravy/ – kráceno