Městu Štramberk býva často přezdíváno pro jeho malebnost „Moravský Betlém”.

Letos poprvé navíc nabízí komentované vánoční prohlídky historických uliček a známé rozhledny Trúba. Premiérová prohlídka s průvodcem se již uskutečnila, další dvě jsou naplánovány na 29. a 30. prosince. Lidé mimo jiné uvidí dřevěná lašská stavení s bohatou minulostí a večerní pohled z Trúby, která je jinak v zimě uzavřená.

http://images2.kudyznudy.cz/_t_/Files/KzN/99/99cecb25-e842-477f-a7f5-0e9683ef8ea9_500_375_crop.jpg

„Je to úplná novinka, která vznikla díky iniciativě místního zapsaného spolku a je součástí našeho projektu, ve kterém se snažíme propagovat TOP turistická lákadla v Beskydech,“ uvedla ředitelka Destinačního managementu Beskydy – Valašsko Monika Konvičná s tím, že do života štramberské prohlídky uvedl konkrétně Vladimír Novobilský.

Prohlídky začínají vždy v 16:00 před informačním centrem na náměstí ve Štramberku a trvají zhruba dvě hodiny. Účastníci si za zimního setmění projdou kopcovité náměstí, zákoutí přilehlých uliček s historickými chalupami a vystoupají 180 schodů na Trúbu. Po skončení atraktivního programu s průvodcem si mohou ještě dát kávu a Štramberské ucho v cukrárně U Hezounů nebo  zajít do Vánoční chalupy na výstavu betlémů.  Zájemci by si podle Moniky Konvičné měli prohlídky co nejdříve rezervovat u organizátorů akce, protože vánoční Štramberk je jedním z nejmalebnějších míst v Moravskoslezském kraji.

„Vzhledem k brzkému setmění a prostoru uvnitř Trúby prosí organizátoři, aby si každý účastník vzal baterku nebo čelovku. Na oplátku prohlídka dostává tajemný nádech a především děti tak mají krásný zážitek nejen z večerních pohledů na svítící okolí rozhledny,“ doplnila M. Konvičná.
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/regiony/svatecni-stramberk-nabidne-komentovane-prohlidky-ulicek-i-truby/