Vážení přátelé turistiky a dalekých výhledů, Moravanky a Moravané, Místní sdružení MNO Uničovsko za podpory Oblastního sdružení MNO Haná pořádá již tradičně pro všechny své příznivce akci z celoroční série Putování Moravou – Novoroční setkání moravských patriotů na Bradle
Sejdeme se tedy 1. ledna 2020 od 9:00 do 12:00 hodin na skalnatém vrcholu Bradla, které je nejvyšším bodem Úsovské vrchoviny. Bradlo (600 m n.m.) nás za vynaložené úsilí při výstupu odmění kruhovým výhledem na strmé srázy Hrubého Jeseníku, oblé kopce pohoří Nízkého Jeseníku a při pohledu na jih a jihozápad budete moci spatřit rovinatou krajinu Uničovské tabule a úrodné Hané. Výstup je možný ze železničních zastávek Nová Hradečná nebo Libina (trať Olomouc – Šumperk). Další možností je autem dojet do některé z dalších okolních obcí jako je Lipinka, Kamenná či Rohle.

Pět důvodů proč přijít mezi nás:

1) Uděláte něco pro zdraví a dobrou kondici
2) Uvidíte přírodní krásy a zajímavosti Úsovské vrchoviny v okolí Bradla
3) Poznáte nové lidi, kterým není lhostejný osud naší země Moravy
4) Odnesete si domů silné a nezapomenutelné zážitky
5) Jistě rádi ochutnáte archivní, ale také letos vypálené vzorky naší moravské slivovice

Nezapomeňte si doma teplé oblečení, pevnou obuv a především dobrou náladu. Vítány jsou moravské vlajky a další symboly naší země. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

Prosíme, pamatujte na svoji bezpečnost. Výstup jen na vlastní odpovědnost.

Kontakty:

Stanislav Blažek
blazek@zamoravu.eu
736 252 687

Pavel Lolek
panpajalolku@seznam.cz
723 232 052