Vážení přátelé, také letos pro vás Oblastní sdružení MNO Haná připravilo akci, která vás zavede do moravské přírody. Tentokrát to bude do krajiny Oderských vrchů a to k prameni významného evropského veletoku řeky Odry. Pro zajímavost uvádíme, že celková délka toku Odry je 861 kilometrů. Na území Moravy a našeho tzv. rakouského Slezska je to však pouhých 131 kilometrů. Samotný pramen se nachází na území Vojenského újezdu Libavá na úpatí Fidlova kopce a to v nadmořské výšce 634 metrů. Výlet je proto povolen pouze o víkendech a státem uznaných svátcích.

Výchozím místem pro naše putování k prameni Odry je moravská obec Kozlov. Odtud nás povede po zpevněné lesní cestě červená turistická značka. V cíli výletu nás čeká pěkně upravený přístřešek s posezením a samozřejmě příjemné chvíle při setkání s přáteli.

Setkání moravských patriotek a patriotů u pramene Odry se tedy uskuteční v sobotu 8. srpna 2020 od 10:00 do 11:00 hodin.

Vítány jsou moravské vlajky, trička a další propagační předměty s moravskou tématikou. Zhruba mezi 11:58 a 12:02 hod. bude obcí Kozlov projíždět peloton etapového závodu Czech Tour. Název tohoto cyklistického etapového závodu, který se jede po ryze moravských silnicích, se nám moravským vlastencům nemusí příliš zamlouvat, ale to ještě neznamená, že nemůžeme nejen sportovcům, ale také členům jednotlivých stájí, organizátorům a veřejnosti dát jasně najevo, ve které zemi se tento sportovní podnik koná. Využijeme moravských vlajek k propagaci moravanství a vyjádření hrdosti na naši zem Moravu.

Vážení patrioti, akce se každý účastní na vlastní nebezpečí! Těšíme se na vaši hojnou účast a setkání s vámi.

Stanislav Blažek a PhDr. Tomáš Skoumal

tel: 736 252 687, 724 511 337
e-mail: blazek@zamoravu.eu, skoumal@zamoravu.eu