KRAJSKÝ SYSTÉM SMĚREM DO MINULOSTI UŽ OPRAVDU NENAPRAVÍME – ALE ŠKODÍ V MNOHA SMĚRECH CELÉMU STÁTU HOSPODÁŘSKY A MORAVĚ I KULTURNĚ ! NIC NEBRÁNÍ NÁVRÁTU ZEMSKÉHO ZŘÍZENÍ

ZAČNĚME SE ZMĚNOU HNED – PRO PROSPĚCH SOUČASNÉ I BUDOUCÍCH GENERACÍ !!!

Nesouhlasím s článkem v tom, že současný krajský systém už nikdo nenapraví. Jsme přece rozumní lidé a umíme si s lecčíms poradit. Pokud chceme vidět pravdu a nechceme si dál lhát do vlastní kapsy. Evropské průzkumy trvale ukazují, že přerozdělování financí v ČR je v Evropě nejvyšší ze všech států. To je ukazatel nulové demokracie v této oblasti a UKAZUJE NA ZLOČINNOU, NEPŘIZNANOU PODPORU ZAVEDENÉ MILIARDOVÉ KORUPCE.

Systém přerozdělování znamená, že finanční prostředky nejsou automaticky nárokové a procenta z daní z převážné míry pevně stanovená. Znamená to, že musíme opakovaně každý rok žádat určité osoby či skupiny osob o mnohé, co bychom měli automaticky dostávat. Že to přímo živí obrovskou korupci – k tomu nepotřebujeme velkou představivost.

V zemích s zemským (spolkovým) zřízením jsou nárokové prostředky pevně stanoveny. Není potom možné, aby se stát rozvíjel nerovnoměrně a směrem od centra rozvoje ubývalo, jak je to u nás. A to jen proto, že kamarádíčci to z okolí centra k těm co „přidělují a rozdělují“ mají blíž ! Rozumným lidem není třeba vysvětlovat, že nerovnoměrný rozvoj státu, jako každá nerovnováha vytváří do budoucna nestabilitu. Myslet si, že my se máme lépe, protože jsme blízko zdroje a na ostatních nezáleží je hloupé. Navíc krajský systém je nepružný a i tím brzdí ekonomiku. Takže na jeho zrušení bychom vydělali všichni!

Věra Hejtmánková, signatářka Deklarace moravského národa