V sobotu 16. října 2021 se na samotě Dohnalův mlýn v Chřibech na pozvání strany Moravané sešli volební kandidáti a sympatizanti strany Moravané ze všech koutů Moravy a Slezska.

V průběhu krásného slunečního dne navštívilo setkání více než 70 účastníků, mezi kterými byl kromě vedení strany Moravané také bývalý poslanec za Moravskou národní stranu doc Jiří Bílý, dlouholetí matadoři moravské politické scény Jožka Pecl a Robert Keprt, spolubojovníci Boleslava Bárty Franta Novotný, Honza Smital a Jirka Ficnar ale také napřnapř Pavel Trčala z Moravského zemského hnutí a Jura Novotný z iniciativy Morava 1918.

Toto neformální setkání určitě přispělo ke vzálemnému poznání mnohdy rozdílných názorů na situaci v moravském hnutí, na moravskou symboliku, aktivity moravských stran a hnutí a každopádně upevnilo nás v přesvědčení, že v boji za našu Moravu budem pokračovat.

Hostitel setkání a čestný předseda strany Moravané představuje další členy vedení strany Moravané předsedu strany Ctirada Musila (uprostřed), místopředsedu strany Petra Bystřického (vlevo) a člena předsednictva Aleše Sekaninu (vpravo)
V průběhu celého dne se diskutovalo při kávě, pivu, ale i burčáku především v mnoha menších skupinkách s jednotným tématem – Morava
Aby setkání bylo stylové tak kluci Dufkovi z Hluku opékali selátko, grilovali kuřecí, ale také kukuřici a hermelíny pro vegetariány, kterých se na setkání sešlo nečekaně dost
Moravané, kteří si přivezli rybářské pruty vyzkoušeli, jestli v mlýnském rybníčku před náhonem jsou nějaké ryby. A byly.
Účastníci, kteří zůstali do pozdnějších odpoledních hodin si udělali společné foto. Jak vidět pospolu družně vlály i moravská vlajka s moravskou standartou

foto Tonda Ševčík a Honza Najbrt