V den oslav výročí se Špilberk rozsvítí červeně!

B r n o – V sobotu 14. ledna oslaví fotbalový klub FC Zbrojovka Brno významné jubileum – 110. výročí založení. Při té příležitosti se fanoušci utkají v exhibičním zápase s klubovými legendami, do červené barvy se symbolicky zahalí i největší brněnská dominanta – Hrad Špilberk.

Psal se 14. leden roku 1913, když se v židenickém hostinci U Machů sešla skupina nadšenců v čele s Cyrilem Lacinou, aby dali dohromady fotbalový klub. Ten postupně rostl, přečkal dvě světové války i totalitu a tuto sobotu slaví 110. výročí.

Brno si výročí slavné značky připomene symbolickým nasvícením Hradu Špilberk, který se ve večerních hodinách zbarví do červena. „Zbrojovka je i díky své bohaté historii nedílnou součástí města Brna, a to už 110 let. Ráda bych klubu při této příležitosti popřála do dalších let jen to nejlepší a především mnoho úspěchů na sportovním poli,“ řekla k jubileu primátorka města Brna Markéta Vaňková.https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FFCZbrojovkaBrno%2Fposts%2Fpfbid0QHgcoVznWdAT48WnDFP75Uiat6CbbWNXdoh7yj9XDCA5KDT95bfgQ9aXFGnuYxXul&show_text=true&width=500

Výročí vyšlo na sobotu, která je věnována především fanouškům. Ti se v 11 hodin sejdou na rohu lužáneckého parku a pochodem se vydají k legendárnímu stadionu, se kterým jsou spojeny největší úspěchy Zbrojovky – mistrovský titul v roce 1978 či rekordní návštěva samostatné české ligy v roce 1996.

Na nedalekém hřišti s umělou trávou se pak v 15.30 utkají v exhibičním utkání legendy klubu proti fanouškům. V týmu legend budou zastoupeny rozličné generace Zbrojováků. Mistři ligy Hron s Jarůškem, z týmu z přelomu let osmdesátých a devadesátých dorazí například Petr Čuhel, Petr Maléř či Róbert Kafka. Éru Bobíků připomenou Vladimír Chaloupka, Patrik Siegl, Jan Maroši, Richard Dostálek, Roman Široký nebo Patrik Holomek. A pozdější období budou reprezentovat Tomáš Abrahám, Tomáš Polách, Jan Trousil, Pavel Mezlík, Libor Došek, Martin Doležal a Karel Kroupa.

Ještě předtím (ve 13.30) se na stejném hřišti utká „áčko“ Zbrojovky v přípravném duelu s Podbrezovou, i tento zápas mohou fanoušci samozřejmě navštívit. Vstupné na celý program je dobrovolné, občerstvení bude zajištěno a fanoušci ze sdružení Zbrojováci mají na večer připravené překvapení.

Sobotní program odstartuje oslavy, v jejichž rámci se fanoušci mohou po celý zbytek roku těšit na další zajímavé akce a benefity. O jejich konkrétní podobě bude klub postupně informovat.

https://www.fczbrno.cz/clanek.asp?id=V-den-oslav-vyroci-se-Spilberk-rozsviti-cervene-8758