Moravská Krajina  ve spolupráci s členskými organizacemi sdružení Moravský kulatý stůl Vás tímto zvou v sobotu dne 13.11.2021 ve 14.00 hodin k účasti na setkání u příležitosti vysazení moravského národního stromu v areálu ranče  “MANNER” v Bohdalicích na Vyškovsku

Součástí akce bude seznámení přítomných s myšlenkou ustavení symbolu moravského národního stromu  “Jaderničky moravské” a výzva k rozšíření zvyklosti vysazování této jabloně po celé naši Zemi moravské.

Těšíme se na naše přátelské setkání.

Jak se do areálu ranče dostanete:

Lipka 49.2232481N, 17.0256872E

Ranč 49.2229383N, 17.0392344E

– v případě suchého počasí budeme sázet u Lipky, v půli polní cesty Bohdalice-Manerov, kde je kaplička sv. Cyrila a Metoděje a památný strom – lípa včetně českého lvíčka. My tuto scenérii doplníme o moravský strom a později přibude i typizovaná cedulka s textem o jaderničce a moravským znakem.

– v případě mokrého počasí budeme sázet v areálu Ranč Manner u Bohdalice (lze se navigovat na popisné číslo Bohdalice 303) u sochy z Velikonočního ostrova, vedle které rovněž stojí z jedné strany lípa (ale bez českého lvíčka) a u níž bude z druhé strany vysazena jadernička, opět později dozdobená typizovanou cedulkou.

Sraz je možný buď na místě výsadby, anebo na Ranči, odkud by se v případě sucha vyrazilo k Lipce a pak zase zpět.

Upozornění:

Vzhledem k těžko předvídatelným změnám v koronavirové situaci žádáme, aby každý účastník sledoval v této souvislosti aktuálně vyhlášená opatření a řídil se jimi. Děkujeme.