Termín – ve dnech 19. – 22. 3. 2020

Běžkařská zimní turistická výprava po krásách Jeseníků převážně po či v blízkosti moravsko – slezské státní či zemské hranice. Vhodná pro každého alespoň průměrně fyzicky zdatného sportovce – běžkaře schopného snést možné extrémní horské zimní podmínky (mrazy, sněhové vichřice). Ubytování si musí zájemci zajistit na všech místech přenocování samostatně. K akci je možno se připojit v kterémkoliv místě trasy a dni.

Trasa a časový harmonogram:

Čtvrtek 19. 3.2020
Putování započne kolem 10 hod. v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem. Na místo je možno se dostat hromadnou dopravou popř. automobilem, který se zanechá na místě popř. v Hanušovicích apod. Výstup na Králický Sněžník a sestup na chatu Návrší.

Pátek 20. 3. 2020
Cesta z Návrší přes Kladské sedlo, chatu Paprsek na Ramzovské sedlo, výstup na Šerák na chatu Jiřího. Možný návrat odpadlíků vlakem či busem (např. do Hanušovic je to cca půl hodiny cesty).

Sobota 21. 3.2020
Putování po moravsko-slezské hranici na Červenohorské sedlo (zde je také možný případný návrat autobusy) a dále na chatu Švýcárna.

Neděle 22. 3.2020
Z chaty Švýcárna postup dále směr Praděd a Ovčárna a sjezd na rozcestí Hvězda, popř. možný návrat zpět na Červenohorské sedlo nebo sestup na Videlský kříž – sedlo.

Organizátor:
Ondřej Hetmánek
ondrej.hetmanek@centrum.cz
777 742 501