V sobotu 4.6.2022 se uskutečnil v Brně v restauraci Kanas v Brně v Králově poli 89. Zemský sněm strany Moravané. Delegáti sněmu projednávali především přípravu komunálních a senátních voleb.
 
Kromě přípravy voleb ve městech a obcích, kde má strana Moravané své členy, projednávali delegáti také zájem občanů z několika desítek moravských měst a obcí sestavit kandidátku v komunálních volbách za stranu Moravané. Ke konzultacím o sestavení kandidátek a zasláním potřebné dokumentace je pověřen čestný předseda strany Pavel Dohnal.
 
Delegáti také schválili kandidáty strany Moravané do Senátu ČR na samostatné kandidátce v senátním obvodu 61 Olomouc, na koaliční kandidátce v senátním obvodě 58 Brno a na pravděpodobně koaliční kandidátce v senátním obvodě 79 Hodonín
 
Příští jubilejní Zemský sněm strany Moravané se uskuteční 1.10.2022 v Litovli, na kterém budou delegáti sněmu v dopolední části hodnotit výsledky komunálních voleb a v odpolední části sledovat sčítání hlasů ve druhém kole senátních voleb, v případě postupu některého z kandidátů strany Moravané do 2. kola.

http://moravane.cz/domains/moravane.cz/blog/2022/06/89-zemsky-snem-strany-moravane-v-brne