Když jsem poprvé narazil na článek z lidovek.cz, nesoucí název „Koalice Spolu hledá národního ptáka“, tak mě napadlo, že se určitě jedná o recesi. Bohužel, opak je pravdou. Prý se má ke lvu a lípě připojit nějaký pták, údajně v Evropě pouze Slovensko ptáka nemá.

Nějak „konzervativcům“ z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL uniká podstatná záležitost, a to že na velkém státním znaku jsou dokonce dva opeřenci – moravská a slezská orlice! Myslím však, že se o do očí bijící blbost nejedná. Jde přeci o čechizační snahu vymýtit vše moravské a slezské. Chápal bych to u pražské TOP 09, která vždy byla u nás téměř bez podpory, ale že se takových věcí dopouští ODS, jejíž z Brna pocházející předseda má plná ústa tradičních hodnot, je přímo provokativní a odporné. U lidovců mě to až tolik nepřekvapuje. Sice mají voličstvo nejčastěji na Moravě, ale za posledních 75 roků dokázali, že jsou vždy ochotni ke kdejaké špíně.

Tomáš Skoumal, signatář Deklarace moravského národa

https://www.lidovky.cz/domov/koalice-spolu-hleda-narodniho-ptaka-nemaji-ho-vybirat-politici-ale-skolaci.A210922_173635_ln_domov_vag