Na včerejší tiskové konferenci v prostorách Poslanecké sněmovny ČR, hnutí SPD informovalo o záměru předložit novelu zákona „ o národnostních menšinách“, ve které by byli zrovnoprávněni občané ČR moravské národnosti s občany národnosti české.

Po předcházející informaci na březnové tiskové konferenci SPD, kde hnutí informovalo o předložení zákona o zemském zřízení, které by nahradilo současné krajské zřízení, je to naplnění i druhého bodu Dohody o spolupráci ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kterou 15. července 2017 podepsali v Rožnově pod Radhoštěm předseda hnutí SPD Tomio Okamura a předseda strany Moravané Pavel Dohnal

I když načasování oznámení předložení zmíněných promoravských právních úprav je jistě motivováno blížícími se dalšími parlamentními volbami, je to poprvé po 25 letech, kdy některá z parlamentních stran oznámila předložení nějakého pomoravského zákona.

Jestli zmíněný zákon a novelu zákona SPD pro Moravu  v příštím volebním období prosadí, záleží i na celkovém výsledku parlamentních voleb, nicméně volební Dohoda strany Moravané s hnutím SPD otevřela jednu z cest k obnově územně správní identity naší moravské vlasti a k legitimitě moravského národa.

Pavel Dohnal, čestný předseda strany Moravané