Těžko už to napsat jinak, když to není řídký jev, ale spíš pravidlo. Jen nevím, proč si televize sídlící v Čechách vybírá právě objekty na Moravě za cíl svých nesmyslných vyjádření? Matoucích a lživých informací? Proč neinformuje třeba že Mont Blank je nejvyšší horou Čech? Nebo Balaton nejoblíbenější jezero k letní rekreaci v Čechách? Je to přece na stejné úrovni nevzdělaného blba, jako říct v celostátním vysílání, že „Moravské Třebové se právem říká renesanční perla Čech.“ (!)

A nebo je to jinak a vůbec nejde o zarážející a až neuvěřitelnou nevzdělanost pracovníků České televize, ale vše se děje podle politické vůle pražského mocenského centra. Proto je terčem nesmyslných vyjádření Morava? Mají si občané ČR zvyknout na lež, že celá republika jsou jen Čechy a žádná Morava už neexistuje? Český šovinismus je povýšen na státní politiku, byť ta se tváří, že o tom nic neví!

O čem zrovna píšu? O ČT1 a jejím vysílání cyklu »Toulavá kamera«, a dílu, který se mj. věnoval městu Moravská Třebová. Tam hned v úvodu moderátor pronesl: „Moravské Třebové se právem říká renesanční perla Čech.“ UŽ Z VĚCI SAMÉ JE JISTÉ, ŽE NIKDE NA MORAVĚ NEŘÍKAJÍ, ŽE JEJICH MĚSTO JE PERLA ČECH (!) Pracovníci ČT 1 si takové „INFORMACE“ buď vycucají z prstu, čemuž je těžko uvěřit, nebo to vymýšlejí a prezentují na něčí objednávku. (!!!)

JDE TEDY O MEZINÁRODNĚ ZAKÁZANOU ETNOCIDU, NIC JINÉHO ! TEDY ODNÁRODŇOVÁNÍ MORAVY A MORAVANŮ PODPOROVANÉ ČI PŘÍMO ZABEZPEČOVANÉ STÁTNÍ MOCÍ A TO JE NEPŘÍPUSTNÉ !

Věra Hejtmánková, signatářka Deklarace moravského národa