Tato podzimní turistická výprava po krásách Jeseníků je náhradou z důvodu pandemie zrušeného zimního putování. Vede převážně po či v blízkosti moravsko – slezské hranice. Vhodná pro každého alespoň průměrně fyzicky zdatného turistu schopného snést horské podmínky. Ubytování si musí zájemci zajistit na všech místech přenocování samostatně. K akci je možno se připojit v kterémkoliv místě trasy a dni.
Trasa a časový harmonogram:
Čtvrtek 17. 9. 2020
Putování započne kolem 9 h v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem na parkovišti „Přístřešek Pod Klepáčem“. Na místo je možno se dostat hromadnou dopravou, popř. automobilem, který se zanechá na místě, popř. v Hanušovicích apod. Následuje výstup na Králický Sněžník a sestup na chatu Návrší. Trasa má náročný výškový profil a dlouhá je cca 15 km.
Pátek 18. 9. 2020
Cesta z Návrší přes Kladské sedlo, chatu Paprsek na Ramzovské sedlo, výstup na Šerák na chatu Jiřího. Možný návrat odpadlíků vlakem či busem (např. do Hanušovic je to cca půl hodiny cesty). Trasa má pouze na konci náročný výstup na Šerák (pokud nebude možno využít lanovku) jinak je vcelku nenáročná a dlouhá je cca 30 km.
Sobota 19. 9. 2020
Putování po hřebenové moravsko-slezské hranici na Červenohorské sedlo (zde je také možný případný návrat autobusy) a dále na chatu Švýcárna. Trasa je středně náročná a dlouhá cca 20 km.
Neděle 20. 9. 2020
Z chaty Švýcárna postup dále směr Praděd a Ovčárna a sjezd na rozcestí Hvězda, popř. možný návrat zpět na Červenohorské sedlo nebo setup na Videlský kříž – sedlo či pokračování až na sedlo Skřítek. Ze všech těchto míst je možný návrat autobusy.
Organizátor:
Ondřej Hetmánek
ondrej.hetmanek@centrum.cz
777 742 501