Vážení přátelé, nás pořadatele to velmi mrzí, ale kvůli velkému nebezpečí pádu stromů byl vydán přísný zákaz vstupu do lesa v oblasti Bradla. Z tohoto důvodu jsme nuceni letošní Setkání moravských patriotů zrušit. Děkujeme za pochopení. Budeme se těšit na vaši účast při dalších akcích pořádaných spolkem Moravská národní obec.

Moravská národní obec – místní sdružení Uničovsko a region Haná původně připravila ve spolupráci s obcí Lipinka v sobotu dne 19.srpna 2017 od 10:00 hodin na památném vrcholu Bradlo turisticko-společenskou akci ze série Putování Moravou — Vý­stup na Bradlo aneb VII. ROČNÍK SETKÁNÍ MORAVSKÝCH PATRIOTŮ. Srdečně byli zváni opravdoví moravští patrioti, lidé dobré vůle, kterým nechybí hrdost na historii, kulturu a tradice naší země Moravy. Očekávalo se setkání s přáteli, krásná a zajímavá příroda Úsovské vrchoviny a skalnatý, pověstmi opředený vrchol Bradlo (600 m n.m.), který je nejvyšší horou tohoto geomorfologického celku. Během setkání bylo připraveno drobné občerstvení v podobě tradičních moravských produktů.
Měla se uskutečnit prezentace Bradla na starých fotografiích a pohlednicích a pro zájemce proběhnout také již tradiční vycházka po okolních přírodních krásách a zajímavostech, na které je zdejší krajina opravdu bohatá.

zdroj: http://zamoravu.eu/2017/08/putovani-moravou-vystup-na-bradlo/