Zdeněk Koudelka představil na ustavujícím sněmu hnutí Trikolóra v Brně legislativní část programu. Po ukončení sněmu poskytl rozhovor Parlamentním listům. Uvádíme odpověď na jednu z otázek, která se týká moravského cítění.

Když ráno procházel průvod ulicemi Brna, tak jsem si všiml, že jste tam šel s vlajkou s moravskou orlicí. Znamená pro vás v hnutí Trikolóra moravská orlice v otázce regionální samosprávy cosi jakožto symbol?

Jsem Moravan a považuji za přirozené, že se na Moravě při slavnostní politické akci nosí moravská vlajka. Souhlasím s Václavem Klausem mladším, že současné krajské zřízení není dobré. Konečně Trikolóra má tři barvy, které jsou i na moravském znaku – bílou, červenou a modrou. Hnutí, které se hlásí k tradicím a respektuje dějiny vlastní země, uznává i to, že současný stát vznikl z Čech, Moravy a Slezska a že české, moravské a slezské cítění je pro řadu lidí důležité a citově významné.

zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Politicke-neziskovky-pozor-V-hnuti-Trikolora-vas-maji-na-musce-Promluvil-Zdenek-Koudelka-597737