Tak jsem se dnes dozvěděl (Novinky.cz) jak nám to ti „Češi“ tipují, tentokrát hodnotí šance jednotlivých kandidátů na „Hrad“.

Vážení (byla takto oslovena redakce Novinky.cz),

uznávám, že jste v té hloupé Čechománii v médiích asi fakt nejlepší. U vás už neexistují žádní lidé, občané…ale jen jakési imaginární stádo pod názvem „Češi“?  Upozorňuju, že jsme (zatím a na štěstí) občanskou společností, kde žijí nejen Češi, a ne národním státem, jak by si to nějaký ten úchylný politik přál. A jelikož nevěřím, že se vaše články z poslední doby zakládají na nějakém dotazování občanů na národnost, jsem přesvědčen, že se jedná o pouhou vaši neznalost a hloupost. Pokud to však není psáno  a užíváno účelově „na zakázku“, se zcela jasným cílem – eliminovat ostatní občany ČR z dění ve společnosti a dát je do jakési pomyslné škatulky „Odpad české společnosti“.

Vzhledem k četnosti (vidíme a slyšíme denně ze všech stran – v tisku, televizi, na internetu) tohoto nesmyslného užívání výrazu „Češi“ ve smyslu občané ČR v posledních letech, se zdá, že tato domněka může být nakonec i správnou. Nebo mi někdo dokáže, že se mýlím? A co vy, ostatní Moravané a příslušníci dalších národností, kdo z vás se ozývá, kdo žádá odpovědi? Je nás dost, abychom byli opravdu slyšet?

Jaroslav Stohl, signatář Deklarace moravského národa Kuřim

 

Na ukázku výběr z titulků na Novinky.cz z poslední doby:

Na vítěze boje o Hrad už Češi vsadili 4 milióny. Tipují Zemana, ale i Luďka Sobotu – Češi přišli o 1,5 procenta úspor. Inflace je nejvyšší od června 2013 – Studie o muslimech v Česku: Ekonomicky aktivní a často vzdělanější než Češi – Češi nakupují dárky i pochoutky – Češi jezdí do Polska nakupovat jídlo i vánoční ozdoby – Čínská CEFC koupila německou firmu na prázdniny. Češi si budou moci balíčkovat dovolenou – Češi na petardách ani trochu nešetří – Češi penězi už neplatí, většinu nákupů hradí pípáním – Češi se chtějí starat o rodiče či prarodiče.