100 let řešení brněnského nádraží
Není to dobrá vizitka pro Československo, ať už pro 1. republiku, nebo pro Československo poválečné. Po pádu rakouské monarchie posílila moc pražského mocenského centra, které podceňovalo potřeby Moravy. Bylo tomu tak i přesto, že na nátlak občanů bylo za 1. republiky zachováno zemské zřízení. Přes usnesení o jeho zrušení se zamýšleným přestupem k tzv. župám […]
Číst dál →