…. naši členové a příznivci se na nás obracejí s tím, že jste nějakou moravskou dědinu nazvali českou, že jste hovořili o Češích a měli jste na mysli Moravany a tito lidé si často řeknou, že Česká televize lže o mě, o mé dědině a lže tedy o spoustě dalších věcí ….

Tato slova zazněla ve včerejším vysílání diskusního pořadu Politického spektrum z úst signatáře Deklarace moravského národa Ondřeje Hýska. Ten se jako předseda strany Moravané zúčastnil spolu s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem a místopředsedou Svobodných Radimem Smetkou diskuze na téma „Nástrahy internetu. Lze sledovat a cenzurovat sociální sítě? Jak se chránit před šířením lží?“

I když Ondřej Hýsek v diskuzi nedostal v brněnském studiu takový prostor jako jeho spoludiskutující v pražském televizním studiu a téma, ke kterému byl přizván, na rozdíl od dalších dvou diskutujících, není právě nosným tématem strany Moravané, z jeho příspěvků vyplývalo, že jeho prioritou a prioritou strany je především prosazování zájmů Moravy a Moravanů.

Celý diskusní pořad Politické spektrum odvysílaný v sobotu 4.3.2017 můžete shlédnout zde