Společnost PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera pomohla v boji s koronavirem darem padesáti nejen nových, ale i nově vyvinutých plicních ventilátorů CoroVent. Darovala je státu prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví. Firma tím chtěla nejen pomoci nemocným, vzhledem k situaci s covidem, ale i podpořit vědce, kteří za vývojem ventilátorů stáli. Ministerstvo zdravotnictví rozdělilo darované ventilátory mezi šest nemocnic přímo řízených ministerstvem. Ač jsou takové nemocnice na Moravě čtyři, v Olomouci, Ostravě a dvě v Brně, poděleny byly jen nemocnice v Čechách! Deset darovaných ventilátorů si převezme Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Thomayerova nemocnice, Fakultní nemocnice v Motole a Fakultní nemocnice Plzeň. Pět kusů ventilátorů pak poputuje do Fakultní nemocnice Hradec Králové a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Občané ČR nežijící v Čechách se často právem cítí být občany DRUHÉ KATEGORIE. Že vám to připomíná o mnoho nižší počet testovacích míst na covid na Moravě a v našem Slezsku na počet obyvatel už v době první vlny covidové nákazy? Není to nic nového. Kdo se o to zajímá ví, že TOTO ZAPOMÍNÁNÍ NA MORAVU začalo už brzy po vzniku Československa, jak o tom vypovídá už interpelace poslance Pastyříka Z ROKU 1923 !

Příčinou je systémová chyba. Právě už Československo při vzniku z obavy o svou existenci centralizovalo a Moravě zcizilo zemská práva v jejich původní šíři, která jí monarchie a před ní čeští králové v uskupení zemí koruny české zaručovali. Tím vzniklo neopodstatněné nadpráví pražského centra a bezpráví vůči Moravě. Přirozená rovnováha, která se vytvořila za posledních tisíc let a zaručovala Moravě stejnou možnost rozvoje jakou měly i Čechy byla narušena, a přes veškeré, často i masivní snahy a protesty Moravy byly pražským centrem moci státu vždy zmařeny. Ke škodě všech. Ke škodě fungování a rovnoměrného rozvoje celého státu. Ke škodě pružné a efektivní ekonomiky.

MORAVO BRAŇ SE !

Věra Hejtmánková, signatářka Deklarace moravského národa