100 TVÁŘÍ NIČENÍ MORAVSKÉ IDENTITY – 100 TVÁŘÍ ETNOCIDY

NÁŠ STÁT NENÍ JEDNA ZEMĚ – ALE TŘI ! ČECHY, MORAVA, SLEZSKO !

Na počátku bylo slovo. Ale nikoli to od Boha. Ale slovo zlovolné, které má zakrýt pravdu. To šíří mocní pomocí médií. Poté to převezme mnoho obyčejných lidí, aniž by si uvědomili, že jim byl podán jed. A nevědomky šíří toto zlovolné slovo dál … Slovo, které má říci lidem u nás, že s Moravou je vše v pořádku. Ale s Moravou není v pořádku nic!

Vracím se zde k nepříliš starému příspěvku z letošního listopadu:

Komentář moravského patriota z Blanenska:

Název našeho státu, aneb další klička jak vnutit lidem dojem, že hymna ČR se snad vztahuje i na Moravu. Způsob, jak Moravu dostat i do státní hymny. Ale hymna ČR je zcela logicky pouze hymnou Čech, to vyplývá zcela jasně z jejího textu.

Včera jsem diskutoval na jednom fcb fóru ohledně české státní hymny. A v této diskusi jsem pochopil, že politici a média mají, respektive nacházejí další výraz pro celou Českou republiku a tím pádem oblbují/matou občany. Vedle věcně nesprávného, i když schváleného označení „Česko“, či zcela nesprávné „Čechy“ je to další nesprávné označení „země“.

Tím zcela, a mnozí úmyslně, opomíjejí fakt, že naše republika se skládá ze tří zemí. Píší celá naše země, v naší zemi, vláda naší země atd. atd. Ale vrátím se k diskusi ohledně hymny ČR, kde jsem psal, že státní hymna respektuje pouze jednu část našeho státu. A lidé začali oponovat, že nemám pravdu protože v hymně uváděné, že „země česká domov můj“, je myšleno jako celá česká země, tj. stát. Ano, označovali stát jako zemi.

Podobně jedna naše veřejnoprávní stanice ve stejném duchu hlásá – „Jedna země, čtrnáct krajů!“. Přesto, že u nás jsou stále tři země. Jak nakonec říká i preambule naší ústavy. Myslím, že toto označení je snad ještě horší než „Čechy“. Protože je to takové nenápadně vlezlé, až jako neutrální, ale o to více nebezpečné !

Co k tomu dodat? Jen to, že česká země jsou pouze Čechy. A MORAVA JE MORAVSKÁ ZEM !