Vážení příznivci, Moravanky a Moravané, pro nás členy koordinačního týmu ze spolku Moravská národní obec je velkou ctí, že vám dnes můžeme představit dalšího skvělého člověka, který se do povědomí veřejnosti zapsal především díky svému působení v oblasti kultury a umění. Naši nabídku na nominaci v anketě Osobnost Moravy 2022 přijal zpěvák, hudebník, textař, moderátor, kameraman a režisér, pan Pavel Novák ml.

Tento přerovský rodák zdědil nejen svůj nesporný talent, ale také některé krásné písně po svém slavném otci Pavlu Nováku st., který nás bohužel už v roce 2009 navždy opustil a vstoupil do hudebního nebe. A tak můžeme slýchat například u nás moravských patriotů oblíbenou píseň „Morava“ a mnohé další hudební pecky jak ze starších nahrávek Pavla Nováka st., tak i na koncertech a současných nahrávkách v podání nominovaného Pavla Nováka ml.

Svoji hudební kariéru zahájil Pavel Novák ml. už jako mladík založením rockové kapely Pirillo. Následovalo více než třicetileté působení s krátkými přestávkami v rodinné formaci Family. Po úmrtí svého otce převzal Pavel Novák ml. veškeré závazky a umělecké vedení na sebe. Dál připravuje vystoupení, komponované pořady pro široké spektrum svých příznivců od dětí, přes mládež až po dospělou populaci. Tato vystoupení nepřináší jen zábavu, ale především pro nejmladší generaci také cenná poznání a poučení. Ukázka tvorby Pavla Nováka ml. pro děti: Pavel Novák DĚTEM – Mravenci

Velmi úspěšná je v současné době spolupráce Pavla Nováka s dcerou Eliškou a také se svým dlouholetým kamarádem Petrem Šiškou na projektu „Šlágr kluci“. A tak mohly vzniknout nové nádherné hity, které snad každého chytnou za srdce. Asi nejoblíbenější je píseň „Nad Moravou svítá“. Pavel Novák, Petr Šiška – Nad Moravou svítá. První společná písnička otce s dcerou Pavel a Ela Novák – Jsi tu blízko.

Vedle umělecké činnosti se Pavel Novák ml. věnuje jeskynnímu potápění a natáčení filmů hluboko pod vodní hladinou. Je členem vědecké průzkumné skupiny Hranický Kras, která se už několik desítek let snaží o propagaci nejhlubší zatopené jeskyně v Evropě. Velkého úspěchu dosáhl dokumentární film „Touhy bez hranic“. Tento snímek nejen natočil, ale je dokonce podepsán i pod jeho režií. Uvedený dokument je pojat zajímavou a pro diváka poutavou formou. Přibližuje přípravy i průběh nejhlubšího ponoru do unikátního geologického útvaru nacházející se na území Moravy, tedy do nitra Hranické propasti a to do magické hloubky 172 metrů. Tento dokument po zásluze získal několik titulů a cen jak z domácích, tak ze zahraničních filmových festivalů.

Závěrem bychom rádi poděkovali panu Pavlu Novákovi ml. za obohacení naší kultury o krásné písně, z nichž je cítit moravská hrdost. Vážení přátelé, od 26. června 2022 (12:00 hod.) bude otevřena internetová hlasovací anketa, ve které můžete podpořit například právě Pavla Nováka. Děkujeme za vaši podporu.

Za organizační tým iniciativy

Stanislav Blažek

kontaktní osoba a jednatel ankety „Osobnost Moravy“

NOMINACE NA OSOBNOST MORAVY 2022 – PAVEL NOVÁK ml.