Z mailové korespondence Tomáše Skoumala, signatáře Deklarace moravského národa

To: Horáková Edita; Beránek Honza Ext.; Brunclík Milan; Brunclíková Barbora; Hynek Jirí; Jirovská Katerina Ext.; Keblúšek Vladimír; Klímová Anna Ext.; Kubálková Pavla; Lukáš Ivan; Martanová Štepánka; Rožánek Karel; Samko Richard; Schrötter Pavel; Smiešková Zuzana; Stárková Tereza; Surovcová Lea; Szászová Jitka; Šalounová Katerina Ext.; Šnajdr Martin; Vašek Petr
Subject: Pokracující cenzura / nepohodlné výrocí

Dobrý den,

již tretím rokem upozornuji na 21. prosinec 1948, kdy byly vytvoreny gottwaldovské kraje (jejichž kopii máme i posledních 20 let), které nahradily po staletí existující zemskou samosprávu.
Nezapomente, drazí cenzori, odvést kvalitní politicky korektní práci. At se diváci nic o tak významné události nedozví. Vždyt preci CT je nástupkyní Ceskoslovenské televize, která požadovanou práci plnila skvele již od roku 1953.

S pozdravem
PhDr. Tomáš Skoumal

 

Beránek Honza Ext. <Jan.Beranek2@ceskatelevize.cz> wrote on Thu, 19 Dec 2019 17:41:32 +0000:

Dobrý vecer, pane doktore,

již tretím rokem nám posíláte nevyžádanou poštu. Ve svobodné spolecnosti je to asi takto. O významu, který prisuzujeme událostem, rozhoduje nekolik faktoru. Pokud nechcete císt skripta mediálních teorií nebo žurnalistiky, dám vám krátký výklad. Je to napríklad míra zásahu do života podstatné cásti populace, casová nebo geografická blízkost, prekvapivost, atd. Zároven i záleží, zda ji vyhodnotí jako duležitou vetší množství lidí.
Mne taky prijdou duležité treba moje vlastní narozeniny, tak proc o nich televize neinformuje? Protože nikoho jiného krome me a pár blízkých nezajímají.
Je to velmi jednoduché. Bud nám vnucujete naprosto obskurní téma a ve své neodbytnosti jste cím dál úpornejší a vaše vyjadrování stále urážlivejší, nebo je to téma duležité. Osobne bych vám doporucil nejprve svolat u této príležitosti nejaké pietní shromáždení, sociální síte vám dávají jiste široké možnosti.
Bude zajímavé sledovat, kolik lidí tam prijde. Hodne to napoví nám i vám o významu tohoto výrocí.
S pozdravem,
Mgr. Jan Beránek
Redakce zpravodajství CT, domácí redakce
Ceská televize
Kavcí hory, Praha 4 140 00