Nechci dělat reklamu jistému „Moravanovi“, protože by tím rostla jeho důležitost, tudíž nebudu zveřejňovat jeho jméno. Říkejme mu třeba Žalud.

V roce 2007 se dotyčný křečovitě zapojil do diskuze na webu strany Moravané, ohledně podoby moravské vlajky. Argumentačně prohrával, ačkoliv se mooc snažil, aby bylo po jeho. Tehdy propagoval, na rozdíl od většiny diskutujících, trikoloru.               

Po neúspěchu zatrpknul, ale brzy se objevil se stejným zápalem, tentokrát se rozhodl oživit středověkou standartu markraběte, tedy stříbrnočervenou orlici na modrém podkladu. Jeho činnost lze sice označit jako menšinovou v rámci hnutí, mnozí by nad ním mávli rukou, ale jen s tím se nespokojil. Když už neuspěl mezi moravskými organizacemi, začal alespoň škodit. A opět vytrvale, až někteří vlastenci docházeli k názoru, zda je pravým důvodem jeho zneuznání, nebo zde sehrávají roli hmotné zájmy. Pustil se do činnosti Moravské národní obce, konkrétně do úspěšné vlajkové iniciativy. Začal rozesílat polopravdy až lži obecním a městským samosprávám, médiím, vyhrožoval také údajným porušováním zákona apod. Aktivní lidé v MNO tedy část energie ze svého volného a neplaceného času museli vkládat do vyvracení nepravd. Většinou se zadařilo, ale bohužel ne vždy. Například šumperská radnice situaci řešila nejprve vyvěšením obou variant, tedy novější žlutočervené bikolóry i starší standarty. Díky posedlosti Žaluda však nakonec sundali obě. Nyní zdobí sídlo místní samosprávy vlajky města, kraje (!), ČR, Ukrajiny a Evropské unie…

Tomáš Skoumal